15 січня 2016 року в Інститут франкознавства філологічного факультету завітав з гуцульською колядою колядницький гурт з села Криворівня Івано-Франківської області.

Колядники з Гуцульщини на чолі з «березою» Василем Зеленчуком приїхали до Львова з гастролями на запрошення львівських мистецьких колективів. Викроївши хвилю часу з доволі щільної львівської різдвяної програми гурту, «береза» Василь Зеленчук, колишній випускник філологічного факультету, охоче відгукнувся на прохання керівництва факультету, декана Святослава Пилипчука і заступника декана Назара Федорака, звеселити гуцульською колядою стіни рідного факультету й університету.

Одягнені в чудову гуцульську ношу, «озброєні» топірцями, у супроводі музичних інструментів (трембіти, рогів, скрипки, цимбалів, а також баяна), «колєднички з Верховини» відтворили традиційний гуцульський обряд колядування, який славиться своєю мистецькою довершеністю. Бо ж гуцульська коляда, як влучно висловився колись Володимир Гнатюк, «се ніщо інше, як народна опера, в якій побіч співу значне місце займає також музика, танці та декламація» (1914). Тож численні глядачі – співробітники філологічного та інших факультетів – мали змогу сповна відчути різдвяний дух Гуцульщини.

Гуцульська коляда у стінах Університету стала не лише дивовижним різдвяним подарунком, але й була зафіксована як цінний етнографічний і фольклорний матеріал. Спільними зусиллями співробітників університетського Навчального телерадіоцентру, Лабораторії фольклористичних досліджень та Прес-центру Університету було здійснено комплексну фіксацію обряду (відеозапис Юрія Чабана і Андрія Вовчака, аудіозапис Василини Хміль, фотофіксація Олега Вівчарика). Записи розміщено у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (під шифром LEK_12AV20160115_vovczak) й усі зацікавлені можуть з ними ознайомитися. Фото Олега Вівчарика можна переглянути у фотогалереї Університету.

Андрій Вовчак